Dzień 9 czerwca zapisał się w pamięci mieszkańców Kamienia Krajeńskiego wielkimi literami. Wszystko to za sprawą obchodzonych przez Bibliotekę urodzin. Aby uczcić ten dzień zaprosiliśmy w swoje progi panią Katarzynę Zdanowicz. Jest to znana dziennikarka telewizyjna. Swoje pierwsze kroki stawiała w telewizji w Solcu Kujawskim oraz w Bydgoszczy. W 2007r. rozpoczęła pracę w Warszawie, najpierw w telewizji Polsat, a następnie w TVN24. W tym roku dziennikarka dołączyła do zespołu Polsat News jako prowadząca weekendowe wydania. Oprócz pracy na wizji pani Katarzyna jest autorką podcastu znajdującego się na Interii, zatytułowanego "Zdanowicz.Pomiędzy wersami". W ramach każdego z odcinków rozmawia tam z gośćmi na ważne tematy.
Spotkanie w Bibliotece związane było z wydaną 2021r. książką pt. "Zawsze mówi, że wróci". Nie jest to typowy reportaż- tutaj głos mają niezwykłe kobiety, żony himalaistów. Zdradzają jak wygląda życie w cieniu wielkiej góry, jak radzić sobie ze stresem związanym z wyprawą, a w niektórych przypadkach nawet z żałobą po stracie bliskiej osoby.
Pani Kasia chętnie odpowiadała na pytania czytelników. Zebranych na spotkaniu interesowała zarówno praca nad książką, ale także telewizja od kulis. Dziennikarka zdradziła jak wygląda praca publicysty. Przyznała żartobliwie, że w jej zawodzie trzeba żyć w zgodzie ze wszystkimi - od charakteryzatorki po kamerzystę.
Miłą atmosferę uzupełniły również domowej roboty słodkości, którymi mogli się częstować zebrani goście.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Z kulturą za pan brat", który sfinansowany został ze środków Fundacji PZU.